(CEV)

Našima izmakla pobeda nad svetskim šampionima

Vreme čitanja: 2min | sub. 04.09.21. | 23:07

Srbija poražena od Poljske tek u taj-brejku

U možda najboljem meču dosadašnjeg dela Evropskog prvenstva odbojkaši Srbije poraženi su tek dramatične završnice i u taj taj-brejku od jednog od domaćina Poljske - 2:3 (21:25, 25:23, 25:20, 20:25, 14:16).

Odigrali su izabranici Slobodana Kovača odlično veći tok duela protiv dvostrukih svetskih šampiona. Imali su snage da posle tesnog gubitka prvog seta ustanu. Dominirali su u naredna dva. I u četvrtom su dugo bili u igri. Ipak, nekoliko srećnih poteza u finišu otvorilo je domaćinu put kao osvajanju ovog perioda igre.

Pokušala je Srbija još jednom da ustane. Nije posustajala ni kada su Poljaci stigli do 4:1 i 6:2 u taj brejku. Sjajni Ivović, Atanasijević, Kovačević i Lisinac pronalazili su slabe tačke u odbrani rivala kojima je do samog kraja drhtala ruka. Imali su naši čelične žiuvce kod 12:13 i 13:14 u petom setu. Spasili su meč leptu, zatim i sjajno iskontrolisali napad rivala, ali jednostavno nisu imali sreće. Poljaci su uspeli nekako da se izvuku osvoje set i dva boda.

Bez obzira na ovaj poraz, evropski šampioni su osvajanjem jednog boda praktično obezbedili plasman u osminu finala.

Naši će sutra imati dan odmora. U utorak igraju sa Portugalijom (17.30 časova), a dan kasnije sa Grčkom, takođe od 17.30 časova.

SRBIJA - POLJSKA 2:3 (21:25, 25:23, 25:20, 20:25, 14:16)

Sudije: Suzana Rodrigez i Vlastimil Kovar.

SRBIJA: Okolić, Kovačević 22, Petrić, Peković, Krsmanović, Ivović 21, Jovović, Perić, Atanasijević 12, Luburić, Majstoriović, Podsraščanin 12, Lisinac 6, Todorović.

POLJSKA: Novakovski 4, Kačmarek, Kurek 22, Leon 19, Vojtašek, Držiška 1, Tomaš, Kubijak 8, Slivka, Kočanovski 11, Semenjuk 5, Zatorski, Bjenjek 9, Fornal.